Aktivitetskalender 2024 for OKR's ungdomsløbere
Mange af kalenderens aktiviteterne er nærmere beskrevet under Aktiviteter
Dato |
Beskrivelse |
Mødested |
Mødetid |
Note |
Tir | 2/1 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Lør | 6/1 |
Vintercup |
Aftales |
Aftales |
St. Hareskov |
Søn | 7/1 |
Nytårsstafet |
Aftales |
Aftales |
Ellinge Indhegning |
Tir | 9/1 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
Byløb |
Ons | 10/1 |
Natcup |
Aftales |
Aftales |
Bøndernes Hegn |
Søn | 14/1 |
VTR løb |
Aftales |
Aftales |
Kulsbjerg |
Tir | 16/1 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Fre-Søn | 17-19/1 |
Kursus |
Aftales |
Aftales |
U1 Weekend |
Lør | 20/1 |
Vintercup |
Aftales |
Aftales |
Danstrup/Krogenberg |
Tir | 23/1 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
Byløb |
Ons | 24/1 |
Natcup |
Aftales |
Aftales |
Rude skov |
Søn | 28/1 |
VTR løb |
Aftales |
Aftales |
Heide Overdrev |
Tir | 30/1 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Lør | 3/2 |
Vintercup |
Aftales |
Aftales |
Rude skov |
Søn | 4/2 |
VTR løb |
Aftales |
Aftales |
Broby Vesterskov |
Tir | 6/2 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
Byløb |
Ons | 7/2 |
Natcup |
Aftales |
Aftales |
Rude skov |
Søn | 11/2 |
VTR løb |
Aftales |
Aftales |
Vemmetofte |
Tir | 13/2 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Søn | 18/2 |
VTR løb |
Aftales |
Aftales |
Harrested |
Søn | 25/2 |
VTR løb |
Aftales |
Aftales |
Lellinge |
Tir | 27/2 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Ons | 28/2 |
Natcup |
Aftales |
Aftales |
Rude skov |
Lør | 2/3 |
Kursus |
Aftales |
Aftales |
U1 Superlørdag |
Tir | 5/3 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
Byløb |
Søn | 10/3 |
VTR løb |
Aftales |
Aftales |
Ny Tolstrup |
Tir | 12/3 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Ons | 13/3 |
SM Nat |
Aftales |
Aftales |
Ravnsholt skov |
Tir | 19/3 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Fre | 22/3 |
DM Nat |
Aftales |
Aftales |
Annebjerg skov |
Lør-Søn | 23-24/3 |
Danish Spring |
Aftales |
Aftales |
St. Dyrehave |
Tor-Lør | 28-30/3 |
Påskeløb |
Aftales |
Aftales |
Vejle |
Tir | 2/4 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Fre-Søn | 5-7/4 |
Kursus |
Aftales |
Aftales |
U2 Weekend |
Tir | 9/4 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Søn | 14/4 |
Divisionsmatch |
Aftales |
Aftales |
Vestskoven |
Tir | 16/4 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Søn | 21/4 |
DM Ultralang |
Aftales |
Aftales |
Grib skov |
Tir | 23/4 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Søn | 28/4 |
Put & Run løb |
Aftales |
Aftales |
St. Hareskov |
Tir | 30/4 |
U-træning |
Klubhuset |
17:45 |
|
Søn | 5/5 |
SM Sprint |
Aftales |
Aftales |
Dragør |
|