Logo Kalender

Kalender








OK Roskilde klubkalender


Dato Dag Aktivitet Mødested / Skov Tid Note
25-sep Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
26-sep Ons SM Nat Gadevang/Gribskov 20:00  
27-sep Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
28-30-okt Fre-Søn Klubtur Örkelljunga    
29-sep Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
2-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
4-okt Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
6-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
6-okt Lør DM Nat Rørvig Sandflugtsplantage 18:00  
7-okt Søn DM Hold Store Hareskov 11:00  
9-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
11-okt Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
13-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
14-okt Søn Kredsløb Ll. Hareskov/Jonstrup Vang 10:00  
20-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
21-okt Søn Kredsløb Ravnsholt skov 10:00  
23-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
25-okt Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
26-28-okt Fre-Søn Höst Open Svaneke, Blykobbel mm.   Bornholm
27-okt Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
30-okt Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
31-okt Ons Natcup Bøndernes Hegn 18:00  
1-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
3-nov Lør Divisionsmatch Grib skov 11:30  
3-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
3-nov Lør Klubfest Klubhuset 18:00  
4-nov Søn Put & Run Tokkekøb Hegn 11:00  
6-nov Tir Byløb Roskilde Vest 18:00  
8-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
10-nov Lør Vinter MTBO Rude skov 11:00-12:00  
10-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
11-nov Søn Jættemilen St. Dyrehave 09:40  
11-nov Søn VTR-løb Fruens Plantage 10:00-11:00  
13-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
14-nov Ons Natcup St. Dyrehave 18:00  
15-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
17-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
18-nov Søn VTR-løb Kongsøre 10:00-11:00  
18-nov Søn Præcisions-O Farum 10:00  
20-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00  
22-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
24-nov Lør Vinter MTBO Slagslunde/Sperrestrup 09:00-10:00  
24-nov Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
25-nov Søn VTR-løb Storskov/Valborup 10:00-11:00  
25-nov Søn Vinterlang Præsteskov/Ryget 10:30  
27-nov Tir Tirsdagstræning Klubhuset 18:00 Fællesspisning
28-nov Ons Natcup Frederiksværk skov 18:00  
29-nov Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
1-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
1-dec Lør Vintercup Nørreskoven 13:30  
2-dec Søn VTR-løb ? 10:00-11:00  
4-dec Tir Byløb Roskilde 18:00  
6-dec Tor Gymnastik Sct Jørgens skole 19:00-20:30  
8-dec Lør Vinter MTBO Amager Fælled 09:00-10:00  
8-dec Lør Boserupløb Boserup - Naturcenter 13:00-13:30 Lørdagsløb
9-dec Søn VTR-løb Ny Tolstrup 10:00-11:00  


okroskilde@okr.dk     Bjældevej 20, 4000 Roskilde      webteam@okr.dk    opdateret 5. november 2018